Fotowoltaika dla firm Jelenia Góra – czyli ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie

Fotowoltaika dla firm Jelenia Góra – czyli ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie

Coraz większa ilość przedsiębiorców decyduje się na inwestowanie w odnawialne źródła energii i rozwiązania służące ochronie natury. Najlepszym tego przykładem jest montowanie paneli solarnych na dachach firm czy też tworzenie farm fotowoltaicznych przez rolników.

Również i w infrastrukturze miejskiej znajdziemy użyteczne i praktyczne zastosowanie dla fotowoltaiki. Gdzie takie rozwiązania mogą się okazać trafioną inwestycją i jak wykorzystać alternatywne źródła energii w służbie biznesu, obywateli i mieszkańców?

Dachy budynków pokryte panelami fotowoltaicznymi czy farmy powstające przy zabudowaniach agroturystycznych nie są już koncepcją z Zachodu czy odległą melodią przyszłości. To zmiany, które dokonują się na naszych oczach, po które sięgają różne firmy: od niedużych spółek i jednoosobowych działalności gospodarczych, aż po potężne koncerny czy rozbudowane korporacje. Motywacje do takiego kroku są różne: od zwiększonej świadomości społecznej przez chęć przystosowania się do ekologicznego trendu, aż po dofinansowania i atrakcyjną wizję oszczędności.

Szczególnie ten ostatni bodziec przekonuje rzeszę przedsiębiorców do inwestycję w fotowoltaikę, a jest on dodatkowo podsycany przez Unię Europejską. W zależności od kosztów kwalifikowanych, stopnia zaawansowania czy rozmiaru inwestycji, UE może zwrócić przedsiębiorcy nawet do 65-70% nakładu finansowego poniesionego na alternatywne źródła energii. Dodajmy do tego, że ceny prądu stale idą w górę, a przy obecnej kondycji finansowej mogą wzrastać nawet do 3, 5-5% w skali roku. To wystarczający argument, by wielu biznesmenów udało się do firm fotowoltaicznych po bezpłatne i niezobowiązujące wyceny.

No Comments

Post A Comment