Elektrownia słoneczna Jelenia Góra

Elektrownia słoneczna Jelenia Góra

MAF Energy zajmuje się doradztwem, projektowaniem i wykonawstwem elektrowni słonecznych. Aby jednak zdecydować się na takie rozwiązanie, warto dowiedzieć się dokładnie, czym są tego rodzaju instalacje i jakie korzyści są z nimi związane. Elektrownia słoneczna Jelenia Góra – dowiedz się więcej.

Elektrownia słoneczna Jelenia Góra – co to jest?

Elektrownia słoneczna to zespół urządzeń, które przekształcają energię promieniowania słonecznego (światła) w energię elektryczną.  Pierwszą elektrownię słoneczną o mocy jednego megawata otworzono w Lugo w Stanach Zjednoczonych w grudniu 1982 roku. Największa elektrownia słoneczna powstała w lutym 2014 roku w Stanach Zjednoczonych na gorącej pustyni Mojave. Produkuje ona 392 megawaty energii elektrycznej, która w całości używana jest do podgrzewania wody użytkowej.

Korzyści płynące z elektrowni słonecznej

Nie bez powodu systemy fotowoltaiczne zyskują na popularności w polskich warunkach. Domowa instalacja fotowoltaiczna jest świetnym sposobem na ograniczenie rachunków za prąd i emisji szkodliwych zanieczyszczeń. Ochrona przed rosnącymi cenami energii i troska o środowisko to jednak nie jedyne korzyści płynące z własnej instalacji fotowoltaicznej. Instalując system solarny na dachu swojego domu zwiększamy jego wartość. Wartość domów z systemem fotowoltaicznym często przekracza łączną wartość samego domu i instalacji solarnej. 

Instalację fotowoltaiczną można traktować również jako inwestycję. Przeciętna instalacja na domu jednorodzinnym zwraca się średnio po około 9 latach, a biorąc pod uwagę rosnące ceny energii, okres ten może być nawet krótszy. Przy żywotności systemu projektowanego na co najmniej 25 lat, inwestycja zwraca się średnio 2,5-krotnie.

Elektrownia domowa Jelenia Góra – cena i koszt

Należy pamiętać o tym, że montaż elektrowni PV to dość spory jednorazowy koszt, który jednak jednocześnie stanowi inwestycję na wiele lat. Dlatego też cena fotowoltaiki powinna być rozpatrywana w kontekście wieloletniego użytkowania.

Oszczędności wynikające z zamontowania ogniw i paneli solarnych nie przyjdą z dnia na dzień. Realnych zysków z fotowoltaiki należy oczekiwać po upływie co najmniej 8-10 lat – wówczas koszt instalacji fotowoltaicznej powinien zacząć się zwracać.

ZAMÓW AUDYT

Dotacje na elektrownie fotowoltaiczne Jelenia Góra

Elektrownia fotowoltaiczna Jelenia Góra zwróci się jeszcze szybciej, jeśli skorzystamy z dofinansowania na jej montaż. Decydując się na inwestycję w OZE, warto skorzystać z oferty firmy instalatorskiej, która proponuje swoim klientom pomoc w uzyskaniu dotacji. Taką firmą jest właśnie MAF Energy. Jej klienci mogą liczyć na kompleksową pomoc w załatwieniu wszelkich formalności związanych ze staraniami o dofinansowanie na panele fotowoltaiczne. MAF Energy oferuje zarówno pomoc w przygotowaniu niezbędnej dokumentacji i doradztwo w zakresie zawarcia stosownej umowy, jak i sporządzenie końcowego rozliczenia otrzymanego dofinansowania, w tym przygotowanie raportu finansowego oraz technicznego.

 

No Comments

Post A Comment