Elektrownia domowa Jelenia Góra

Elektrownia domowa Jelenia Góra

MAF Energy zajmuje się doradztwem, projektowaniem i wykonawstwem elektrowni domowych. Aby jednak zdecydować się na takie rozwiązanie, warto dowiedzieć się dokładnie, czym są tego rodzaju instalacje i jakie korzyści są z nimi związane. Elektrownia domowa Jelenia Góra – dowiedz się więcej.

Domowa elektrownia słoneczna słoneczna coraz popularniejsza

Jeszcze kilka lat temu Polska znajdowała się w czołówce państw europejskich pod względem rocznie montowanych powierzchni kolektorów słonecznych. Obecnie są one stosowane coraz rzadziej, a ich miejsce zajmują pompy ciepła oraz właśnie elektrownie słoneczne – instalacje fotowoltaiczne. Systemy wsparcia finansowego takich inwestycji w Polsce są coraz korzystniejsze dla prywatnego odbiorcy energii elektrycznej, a ceny urządzeń wciąż spadają.

Po wejściu w życie ustawy o OZE, określającej zasady bilansowania energii, brak dalszych zmian w przepisach, a taki spokój jest bardzo potrzebny wszystkim uczestnikom rynku, bo pozwala na dostosowanie się do nowej sytuacji. Klienci końcowi wiedzą, czego oczekiwać, firmy instalacyjne znają zasady podłączania do sieci takich elektrowni słonecznych i mogą oferować najlepsze rozwiązania, a dostawcy energii elektrycznej doskonalić własne, np. poprzez ułatwienie przyłączenia do sieci.

Korzyści płynące z elektrowni słonecznej

Nie bez powodu systemy fotowoltaiczne zyskują na popularności w polskich warunkach. Domowa instalacja fotowoltaiczna jest świetnym sposobem na ograniczenie rachunków za prąd i emisji szkodliwych zanieczyszczeń. Ochrona przed rosnącymi cenami energii i troska o środowisko to jednak nie jedyne korzyści płynące z własnej instalacji fotowoltaicznej. Instalując system solarny na dachu swojego domu zwiększamy jego wartość. Wartość domów z systemem fotowoltaicznym często przekracza łączną wartość samego domu i instalacji solarnej. 

Instalację fotowoltaiczną można traktować również jako inwestycję. Przeciętna instalacja na domu jednorodzinnym zwraca się średnio po około 9 latach, a biorąc pod uwagę rosnące ceny energii, okres ten może być nawet krótszy. Przy żywotności systemu projektowanego na co najmniej 25 lat, inwestycja zwraca się średnio 2,5-krotnie.

Niezależność z własną elektrownią słoneczną

Inwestycja w domową elektrownię fotowoltaiczną pozwala na osiągnięcie swobody i niezależności energetycznej, szczególnie w dobie rosnących cen prądu. Specjaliści branży energetycznej zapowiadają, że podwyżki cen prądu są nieuniknione i przez wzrost cen węgla i uprawnień do emisji CO2 będą stale rosnąć. Domowa elektrownia fotowoltaiczna może zaś uchronić domowy budżet przed potencjalnymi skokami cen prądu. Precyzyjnie dobrana moc instalacji pokrywa całkowite zapotrzebowanie gospodarstwa domowego na energię elektryczną, przez co rachunki sprowadzają się jedynie do opłat stałych – na rzecz sprzedawcy i dystrybutora.

ZAMÓW AUDYT

Dotacje na domowe elektrownie fotowoltaiczne Jelenia Góra

Elektrownia fotowoltaiczna Jelenia Góra zwróci się jeszcze szybciej, jeśli skorzystamy z dofinansowania na jej montaż. Decydując się na inwestycję w OZE, warto skorzystać z oferty firmy instalatorskiej, która proponuje swoim klientom pomoc w uzyskaniu dotacji. Taką firmą jest właśnie MAF Energy. Jej klienci mogą liczyć na kompleksową pomoc w załatwieniu wszelkich formalności związanych ze staraniami o dofinansowanie na panele fotowoltaiczne. MAF Energy oferuje zarówno pomoc w przygotowaniu niezbędnej dokumentacji i doradztwo w zakresie zawarcia stosownej umowy, jak i sporządzenie końcowego rozliczenia otrzymanego dofinansowania, w tym przygotowanie raportu finansowego oraz technicznego.