Panele słoneczne dla biznesu

Panele słoneczne dla biznesu

Fotowoltaika dla firmy najczęściej montowana jest na jej dachu. To wciąż najbardziej powszechna metoda stosowana w naszym kraju. Dla firmy Maf Energy płaskie pokrycia dachowe nie stanowią żadnego problemu, gdyż stosujemy wówczas specjalne rusztowania, które pozwalają na ustawienie paneli fotowoltaicznych w taki sposób, by były w stanie złapać jak największą ilość promieni słonecznych. Musimy pamiętać, że panele słoneczne najlepiej gdy są skierowane w kierunku padających promieni słonecznych pod kątem 35 stopni. Firmy, posiadające odpowiednią działkę, nierzadko decydują się na instalację dodatkowych paneli fotowoltaicznych na terenie obok przedsiębiorstwa. Instalatorzy z wieloletnim doświadczeniem w montażu fotowoltaiki dla firm będą w stanie dopasować instalację paneli słonecznych w taki sposób, by ich efektywność była najbardziej korzystna dla firmy.

Panele słoneczne Jelenia Góra dla biznesu dają nam również jeszcze jedną korzyść. Całkowicie uniezależniają nas od produkcji energii elektrycznej z elektrowni. Dlaczego? W przypadku wystąpienia awarii lub planowanego wyłączenia prądu nasza firma ma możliwość pracy w oparciu o energię produkowaną przez panele słoneczne. W zależności od zastosowanego rozwiązania jesteśmy w stanie przy użyciu własnej elektrowni OZE zaspokoić zapotrzebowanie energetyczne niemal w 100 procentach. W ten sposób firma nie musi zatrzymywać procesu produkcji lub realizacji zamówień, a dzięki temu nie generuje strat.

Jak prognozują ekonomiści i eksperci ceny energii elektrycznej w roku 2020 dla firm wzrosną nawet o 40 procent.

Rozwiązaniem dla ciągle rosnących cen energii jest instalacja paneli fotowoltaicznych. Dzięki temu przedsiębiorstwa mają możliwość długofalowej optymalizacji kosztów. Warto podkreślić tutaj fakt, że taka inwestycja dla firm jest szerzej dostępna od niedawna.

Budowa elektrowni słonecznej ma wiele innych korzyści m.in. redukcja kosztów za energię, pozytywny wizerunek, jako EKO firma oraz zużycie natychmiastowe wytworzonego prądu, co przekłada się na duże oszczędności firmy. W przypadku firm i biur, których zużycie energii przypada na dzień, można zaobserwować większą oszczędność niż w przypadku klientów indywidualnych.

​Umów się z naszymi ekspertami i dobierz idealnie dopasowany system fotowoltaiczny dla Twojego przedsiębiorstwa.

No Comments

Post A Comment