Jak zabezpieczyć się przed wyższymi rachunkami za prąd?

Jak zabezpieczyć się przed wyższymi rachunkami za prąd?

Zdecydowanie najwięcej prądu pobierają sprzęty, które wykorzystują prąd do szybkiego podgrzewania wody lub jedzenia – czajnik elektryczny, ekspres do kawy, płyta indukcyjna. Tak! To nie komputer zużywa najwięcej prądu – tylko czajnik! Jeśli 8 godzin pracujesz w domu, to musisz liczyć się z tym, że zużyjesz więcej prądu, a wzrost poboru energii będzie widoczny – jak tylko otrzymasz rachunki za ten okres. Zadbaj o to, aby nie marnować wyprodukowanej już energii. Przygotowując kawę lub herbatę, przygotuj jej większą ilość do dzbanka – jedno podgrzanie wody zużyje nam mniej energii, niż kilkakrotne!

Oszczędzaj światło – jeśli aktualnie przebywasz w salonie, to światło w kuchni niekoniecznie musi się świecić! Korzystaj świadomie, a nie odczujesz za bardzo tego, że pracujesz w domu!

Wbrew pozorom, bardzo dużo energii elektrycznej pobierają żarówki. Tak! Zwykłe żarówki są prawdziwym ‘wyjadaczem’ energii – dlatego warto zamienić tradycyjne żarówki na oświetlenie LED – nie dość, że takie oświetlenie posłuży ci znacznie dłużej, to będzie zużywało mniej energii!

Zainwestuj w fotowoltaikę

W idealnej sytuacji są teraz osoby, które posiadają własne mikroinstalacje pv. One nie muszą martwić się o większe rachunki – bo mają własny prąd. Panele fotowoltaiczne wytwarzają energię, z której mogą na bieżąco korzystać. Instalacja fotowoltaiczna jest najbardziej produktywna wtedy, kiedy świeci słońce – a więc między 7 rano, a 18 popołudniu  – czyli wtedy, kiedy pracujemy w domu, zdalnie. Zamiast oddawać energię do Zakładu Energetycznego, możemy z niej korzystać – oczywiście nie narażając się w ten sposób na większe rachunki. Mamy własny prąd, dlatego nie trzeba się ograniczać – ba! Wręcz przeciwnie – możemy wykorzystać czas pracy zdalnej, na nadrobienie domowych zaległości – na przykład w praniu. Aktualnie, instalacje fotowoltaiczne zwracają się po około 5-6 latach, jest to więc idealny czas na spotkanie z doradcą i zapoznanie się z tematem. Rynek fotowoltaiczny przechodzi aktualnie ogromne oblężenie. Coraz więcej osób decyduje się na własną mikroinstalację – bo to się po prostu opłaca! Zyskujesz niezależność energetyczną i nie musisz martwić się o stale rosnące ceny prądu! Korzystasz kiedy chcesz i ile chcesz!

​Umów się z naszymi ekspertami i dobierz idealnie dopasowany system fotowoltaiczny dla Twojego domu.

No Comments

Post A Comment